Технологии

Виявлені загадкові об'єкти поблизу ядра Чумацького Шляху

Астрономи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили небесні тіла невідомого походження поруч з центром Чумацького Шляху. Вчені віднесли їх до класу пилових зоряних об'єктів (англ. dusty stellar objects) або G-об'єктів. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники проаналізували дані, отримані за допомогою інфрачервоного... ( подробнее )

Спростована популярна гіпотеза походження людей в Африці

Вчені Оксфордського університету (Великобританія) та Інституту історії людини Макса Планка (Німеччина) дійшли висновку, що Homo sapiens еволюціонували відразу з декількох груп архаїчних людей, що мешкали в Африці. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Хоча переважна більшість антропологів схиляється до того, що «колискою людства... ( подробнее )

Названа небезпека довгої похмурої погоди

Вчені Бингемтонского університету в США з'ясували, що брак денного світла може посилити симптоми обсесивно-компульсивного розлади (ОКР). Зокрема, у високих широтах, де протягом року більше похмурих днів і менше сонячних променів, захворювання має більш широке поширення. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Обсесивно-компульсивний... ( подробнее )

Російський «Порубщик» заглушить американські «Томагавки»

Модернізовані літаки радіоелектронної боротьби Іл-22ПП («постановник перешкод і попутної розвідки») з новою системою «Порубщик» здатні пригнічувати супутникові дані противника, необхідні для точності визначення положення по висоті об'єкта». Про це заявив ТАСС головний редактор журналу «Арсенал Вітчизни» Віктор Мураховський.

«А під об'єктом... ( подробнее )

Знайдено спосіб перемогти безсмертні ракові клітини

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни у Швейцарії знайшли два ферменту, які захищають хромосоми від пошкодження активними формами кисню і укорочення теломер. Блокування їх активності допоможе в боротьбі проти ракових пухлин, у яких спостерігається висока активність теломерази. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Перед... ( подробнее )

Невідоме маневрирующее зброю США потрапило на відео в Афганістані

window._settings.components.videoLoader = window._settings.components.videoLoader || { enabled: true, selector: '.js-eagleplatform-video', scriptSrc: '//lentaru.media.eagleplatform.com/player/player.js', videos: [] }; window._settings.components.videoLoader.videos.push({ vid: 1012152, width: 600, height: 338, template: 10410, autoplay:... ( подробнее )

НАСА знайшов покупців на МКС

НАСА веде переговори з компаніями, які зацікавлені у фінансуванні та управлінні МКС (Міжнародної космічної станції), повідомив The Washington Post глава американського космічного агентства Джим Бриденстайн.

«Є зацікавлені особи, які могли б зайнятися комерційним управлінням Міжнародної космічної станції. Я говорив з багатьма великими корпораціями,... ( подробнее )

Сотням людей передрекли смерть від кондиціонерів

Вчені Вісконсинського університету в Мадисоне (США) прийшли до висновку, що глобальне потепління люди все частіше будуть користуватися кондиціонерами, що, в свою чергу, призведе до збільшення рівня забруднення повітря. За оцінками дослідників, це значно підвищить ризик передчасної смерті. Про це повідомляє видання Science Alert.

Як пишуть... ( подробнее )

Залповий пуск чотирьох ракет «Булава» з «Юрія Долгорукого» показали на відео

Міноборони Росії / YouTube

Міністерство оборони Росії опублікувало на своєму YouTube-каналі ролик, на якому показано залповий пуск чотирьох балістичних ракет «Булава» з атомного підводного крейсера «Юрій Долгорукий».

Крім цього, майже трихвилинне відео потрапили процес переходу субмарини у підводне положення, підготовка екіпажу... ( подробнее )

Intel представила 28-ядерний процесор

Компанія Intel анонсувала 28-ядерний процесор, що працює на частоті 5 гігагерц. Презентація пройшла в рамках виставки Computex 2018 в Тайбеї, пише AnandTech.

Виробник не став розкривати технічних подробиць пристрою, обмежившись лише загальною інформацією. Невідомо навіть те, яке у енергоспоживання процесора.

У тесті продуктивності... ( подробнее )