Технологии

Створено засіб від передчасної смерті

Американські вчені з Дитячого кардіологічного інституту в Цинциннаті (англ. Cincinnati children's Heart Institute) протестували синтезований білок pUR4, який підтримує функціонування клітин серця. Показано, що препарат потенційно здатний ефективно запобігати повторні інфаркти і продовжувати життя у дітей з вадами серця. Про це повідомляється в прес-релізі... ( подробнее )

Розкрита таємниця «інопланетного» гуманоїда з Атаками

Генетик Гаррі Нолан (Garry Nolan) з Стенфордського університету розшифрував геном Атакамского гуманоїда. Згідно з висновками вчених, останки, які брали за труп інопланетянина, мають людське походження. При цьому причини незвичайного зовнішнього вигляду мумії — мутації в декількох десятках ген. Про це повідомляє видання Science Alert.

Гуманоїд... ( подробнее )

Російські космонавти на МКС залишилися без гарячої води

Космонавти на МКС змушені брати воду у американських астронавтів, оскільки в російській гарячій воді з'явився жовтий осад. Про це «Інтерфаксу» повідомив заступник генерального конструктора РКК «Енергія» Володимир Соловйов.

«В блоці підігріву води, який виробив свій ресурс, з'явилася звичайна накип. В цьому немає нічого страшного, з таким... ( подробнее )

Міноборони Індії розповів про майбутнє Су-57

Міністр оборони Індії Нирмала Ситхараман прокоментувала рішення відомства стосовно програми FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft), що передбачає створення на основі Су-57 першого індійського винищувача п'ятого покоління, повідомляє The Economic Times.

«Ми передали Росії, що Індія тепер не є частиною цього проекту, але також сказали росіянам,... ( подробнее )

Названі найпопулярніші російські бойові літаки

Найбільшим успіхом на міжнародному ринку будуть користуватися російські літаки сімейства Су-30/35, Міг-29 і Як-130, повідомляє ТАСС з посиланням на звіт Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) за 2018 рік.

«При цьому, крім традиційних покупців російських літаків, велика ймовірність істотного розширення їх числа», — наголошується в документі.

Всього,... ( подробнее )

Китай запропонував Росії створити «космічний інтернет»

Представники Китаю в ході переговорів у Москві запропонували «Роскосмосу» обговорити можливість створення аналога OneWeb і Starlink — супутникового угруповання надання широкосмугового доступу в інтернет. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі.

«У ході двосторонньої зустрічі 4 липня делегація Китаю,... ( подробнее )

Стародавні люди виявилися несприйнятливими до раку

У сучасному світі частота появи раку у 100 разів більше, ніж у давнину. До такого висновку прийшли канадські вчені, які вивчили останки більше тисячі стародавніх єгиптян і описали лише кілька випадків злоякісних пухлин. Стаття дослідників опублікована в International Journal of Paleopathology.

Скелети і їх фрагменти зі слідами злоякісних... ( подробнее )

Створено нове екзотичне стан матерії

Міжнародна група вчених з Німеччини та Австрії створила найбільший на даний момент квантовий регістр (сукупність заплутаних між собою квантових бітів або кубітів). Він складається з 20 кубітів — частинок, які здатні перебувати в квантових станах 0 та 1, а також у суперпозиції цих станів. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.

Дослідники... ( подробнее )

Розкрита таємниця будівництва Стоунхенджа

Група британських вчених з Музею Уельсу і Лейстерського університету пояснили походження каменів мегалітичної споруди Стоунхендж. Дослідження було опубліковане в журналі Antiquity.

Фахівці вирішили повторно вивчити роботи геолога Герберта Томаса (Herbert Thomas), який вперше висунув гіпотезу про те, що камені були доставлені з гір Преселі.... ( подробнее )

«Ангара-5» запустить 600 супутників

Всі 600 космічних апаратів перспективної російської глобальної супутникової системи «Сфера» можуть бути запущені важкою ракетою «Ангара-5», ТАСС повідомив виконуючий обов'язки першого заступника генерального директора держкорпорації «Роскосмос» Микола Севастьянов.

«Супутники планується запускати кластерами на важкої ракети "Ангара-5", яка... ( подробнее )